Tudástár – Mihalovits Visszérközpont

Nyáron rosszabbodnak a visszeres tünetek. Miért?

A visszeres lábbal élők jól ismerik a jelenséget: a visszeres panaszok nyáron felerősödnek. Emellett nyáron a szövődmények, trombózis is gyakrabban alakulnak ki. Ha megértjük a nyári rosszabbodás okait, tudni fogjuk, mit tegyünk, hogy könnyebben vészeljük át a nyarat, és a veszélyes szövődményeket is elkerüljük.

A nyári hőség miatt kitáguló erek, a fokozott izzadás, és a kevesebb mozgás együttesen járulnak a fokozódó vénás pangáshoz és a visszeres tünetek rosszabbodásához. Lássuk a részleteket.

A nyár átvészelése a visszerekkel élőknek komoly erőpróba lehet, és a kockázatok is növekednek

A visszeres tünetekben szenvedők számára a nyár sokszor egyet jelent a tüneteik markáns rosszabbodásával. Magát a jelenséget sokan ismerik és tapasztalták. De mi áll e nyár rosszabbodás hátterében? Az okokat annál is inkább érdemes megismernie, mert ez segít megértenie, mit tehet a nyári visszértünetek megelőzésére.

Nos, a visszeres panaszok nyári rosszabbodása több tényező együttes hatásának köszönhető:

1. Meleg hatására értágulat és vénás pangás

A meleg időjárás hatására az erek kitágulnak, ami lassítja a vér áramlását és növeli a vénás nyomást. Ez különösen igaz az alsó végtagokra, ahol a gravitáció miatt eleve nagyobb a vénás nyomás. Ez az értágulat a vénákban különösen jelentős, mert a vénák falai vékonyabbak és rugalmasabbak, mint az artériáké. A kitágult visszerekben a véráramlás lelassul, pang.
Ehhez járul, hogy az erek tágulása miatt a vénabillentyűk sem zárnak megfelelően. A vénabillentyűk normál esetben segítenek a vér egyirányú áramlásában, kitágult ereknél viszont kevésbé zárnak megfelelően. Így a vér fokozottan visszafolyik, ez pedig tovább erősíti, hogy pangás alakuljon ki a lábakban.

2. Izzadás: besűrűsödő vér, lassabb véráramlás

A meleg időjárás miatt a test több vizet veszít izzadás formájában, ami csökkentheti a vér térfogatát és sűrűbbé teheti a vért. Ez is lassítja a vér áramlását az erekben.
A nyirokkeringés is lassulhat a besűrűsödés hatására, ami tovább fokozza az ödéma és a pangás kialakulását.

3. Kevesebb mozgás melegben, kevesebb izompumpa

A meleg időjárás miatt az emberek gyakran kevesebbet mozognak, ami tovább rontja a vérkeringést. Mozgáskor az izmok ritmikus felszülése-ellazulása – az “izompumpa” – mintegy pumpálja a lábainkban levő erekben a vért, így sokban segít a vérkeringetésében a szívnek. Ha kevesebbet mozgunk, izmaink a szokásosnál kevésbé segítik izompumpával a lábunk visszereinkben levő vért a szívbe, ez fokozza a visszerekben a vér pangását.

 

 

Mit tehetünk a nyári fokozódó visszeres panaszok ellen?

 

Otthoni lehetőségek:

Otthon is tehet a tünetek megelőzéséért vagy enyhítéséért:

  • Fogyasszon elegendő folyadékot
  • Mozogjon eleget
  • Tartsa a lábait felpolcolva, amikor teheti
  • Viseljen kompressziós harisnyát

     

     

    Tünetek esetén:

  • Időben alkalmazza az Önnek bevált visszér elleni krémeket, gyógyszeres kezeléseket, ha kell, kompresszós harisnyát.
  • Emellett figyeljen a visszérkímélő életmód szabályainak betartására is.

Orvosi lehetőségek:

  • Nyári általános visszérkontroll-vizsgálat: Érdemes lehet felkeresnie szakorvosát egy nyári tünetmentesítő felkészítésre és szövődménymegelőző kontrollra. Így tudja a leghatékonyabban megtanulni megelőzni a nyári kellemetlenségeket, és kizárni a veszélyes szövődményeket.
  • Nyaralás, külföldi utazás előtti kontroll: Hosszú külföldi nyaralás, repülőút, buszos út előtt végeztessen visszérkontroll vizsgálatot a szövődmények, a trombóziskockázat felmérésére és kizárására!

 

Ragasztásos visszérműtétek a mihalovits visszérközpontban

A ragasztásos műtétet kifejlesztő amerikai Sapheon különös figyelmet fordít arra, hogy minden országban csak a megfelelő szaktudással rendelkező érspecialisták kapják meg a VenaSeal™ eljárás alkalmazási engedélyét. Főorvosunk, Mihalovits Gábor az elsők között szerezte meg a licenszet a VenaSeal műtétekre hazánkban, így ma az egyik legnagyobb gyakorlattal rendelkező érsebész a ragasztásos visszérműtéti technikában.

rádiófrekvenciás visszérműtétek - nyáron is

Előtte eléggé féltem a műtéttől, nem tudtam, mennyire lesz fájdalmas. De a doktor úr kedves volt, mindent átbeszélt velem, hogyan zajlik a műtét, és elmondta az érzéstelenítési lehetőségeket. Én eddig úgy gondoltam, bármilyen műtétnél altatást kérek, de ahogy beszélgettünk, én is meggyőztem magam, hogy elég lesz a helyi érzéstelenítés. Nem volt műtét alatt semmi problémám. Végig éreztem, hogy biztonságban vagyok. Merem ajánlani a rádiófrekvenciás műtétet, örülök, hogy végre megcsináltattam.

35 ÉVES HÖLGYBETEG
rádiófrekvenciás visszérműtét

TÖBB VÉLEMÉNY >>

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Ragasztásos visszérműtét >>

Rádiófrekvenciás visszérműtét >>

Kezeléseink >>

 

 

Kérdezni szeretnék. Kapcsolat >>

Időpontot foglalnék >>