Kezeléseink

Lézeres visszérkezelések

Lézert a visszérgyógyításban többféleképpen alkalmazunk. Nagy visszereknél a hagyományos sebészi műtétet leváltó „minimálinvazív” lézeres visszérműtétek, kis pókhálóvénák megszüntetésére pedig külső lézeres visszérkezelések formájában.

Visszérközpontunkban a lézeres visszérkezelések minden formáját csúcstechnológiás lézeres készülékekkel végezzük, a legszebb esztétikai eredménnyel.

Mire használjuk a lézert az érsebészetben?

A lézer egy nagy energiájú fénysugárzás. Ez a nagy energia – megfelelően kordában tartva – jól alkalmazható a visszérsebészetben, ahol hőhatásával szét akarunk roncsolni valamit.
A visszérkezelések szinte mindegyike azt célozza ugyanis, hogy a beteg eret elzárja, és ezáltal megszüntesse az eret és a problémát is. Az elzárás egyik lehetősége, valami módon tönkre tenni, elroncsolni az érfal sejtjeit, majd egy kis külső szorítással összetapasztani az ér falait. A szkleroterápia befecskendezett folyadékkal, a lézeres kezelések nagy energiájú lézersugárral, a rádiófrekvenciás módszer valamivel kisebb energiájú rádiófrekvenciás hullámokkal roncsolják szét az érfalat, míg a ragasztásos visszérműtét roncsolás nélkül egyszerűen összeragasztja azokat.
A „szétroncsolás”, az „ér elpusztítása” első hallásra drámaian hangzik. A visszerek megszüntetése azonban nem okoz gondot: végtagjainkat százával szövik át az erek, ha egyet megszüntetünk, a többi ér alkalmazkodik, és a vér ugyanúgy megtalálja az útját.

Elnevezés: lézeres visszérműtét vs. lézeres visszérkezelés

Lézeres visszérműtét névvel  a nagy visszerek, belső, katéteres elzárását (EVLA) illetjük, míg lézeres visszérkezelésnek inkább a külső lézeres kezeléseket nevezzük. Az internetes cikkekben a lézeres visszérműtétet olykor lézeres visszérkezelésként is említik, ami talán félrevezető lehet, de a beavatkozás leírásából általában kiderül, hogy „EVLA”-ról vagy külső lézeres kezelésről van-e szó? 

Lézeres visszérműtét és lézeres visszérkezelések

10-15 éve a lézeres visszérműtét volt az első korszerű, „vágás nélküli” technika, a hagyományos visszérműtéteket lecserélő, „forradalmi változást” hozó találmány, amellyel először lehetett a nagy visszereket sok vágás és a teljes ér kirántása nélkül, egy kis nyíláson keresztül érbe tolt, vékony cső segítségével, „minimálinvazívan” megműteni. A lézeres technika továbbgondolásából hamarosan újabb fejlesztés érkezett: a kis nyíláson bevezetett cső maradt, de a cső végén a nagyobb energiájú, erősebben roncsoló lézert szelídebb, jobban szabályozható rádiófrekvenciás hullámra cserélték – ez lett a rádiófrekvenciás visszérműtét. Ezzel kíméletesebben lehetett szétroncsolni a beteg visszereket, kisebb traumát és bevérzést okozva,  és szebben és gyorsabban gyógyulást lehetővé téve. Közben a lézeres technika fejlődése sem állt le. A mostanra megjelent új, 3. generációs lézeres visszérműtéti eljárással sikerült kiküszöbölni a lézeres visszérműtéti techológia hátrányait a rádiófrekvenciáshoz képest. Így mára a 3. generációs lézerkészülék már olyan kifinomult és kíméletes beavatkozást tesz lehetővé, ami felveszi a versenyt a rádiófrekvenciás műtétekkel.

Seprűvéna lézeres kezelés (Deka Excellum, ÚJ!)

A kis pókhálóvénás hálózatok megszüntetésére a legújabb lehetőség a külső lézeres eljárás. Ez a seprűvénák legkisebb fajtáinak (tehát a pókhálóvénáknak) az eltüntetésében jelent egy kiváló, új lehetőséget, míg a nagyobb seprűvénákhoz injekciós szkleroterápia a megfelelő módszer.
A bőrgyógyászati lézerek továbbgondolásával kifejlesztett új, érsebészeti alkalmazásra optimalizált pulzáló lézer sajnos meglehetősen drága, kevés helyen elérhető. Visszérközpontunkban olyan, a nemzetközi csúcstechnológát jelentő Deka Excellum™ vaszkuláris lézerkészülék áll pácienseink rendelkezésére, amelyből az érsebészeti központok közül is csak néhánynál található, a bőrgyógyászati rendelőkben pedig egyáltalán nem jellemző. Ez lehetővé teszi, hogy a pókhálóvénák és seprűvénák kezelésében precízebben célozzuk és adagoljuk a lézert az erekre, így a legszebb esztétikai eredményt érhessünk el.
Bővebben a Deka Excellum
lézeres >>

Pácienseink mondták

Nagyon szép lett a lábam, nem volt semmi kellemetlenségem a kezelés kíméletes, csak ajánlani tudom.

32 ÉVES HÖLGYBETEG
pókhálóvéna lézeres kezelés

TÖBB VÉLEMÉNY >>

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Árak – Mennyibe kerül a seprűvénák lézeres kezelése? >>

Seprűvéna  (hajszálér) lézeres kezelés >>

Kezeléseink >>

 

 

Kérdezni szeretnék. Kapcsolat >>

Időpontot foglalnék >>